Op de vrouw, dat zij leve!
Hoewel er sommige loges zijn die vrouwen accepteren, zijn de meeste loges nog steeds exclusief voor mannen. Dit komt voort uit de lange geschiedenis van de vrijmetselarij, die teruggaat tot de middeleeuwen, toen ambachten en gilden alleen open stonden voor mannen. In de moderne tijd hebben veel mensen kritiek geuit op de vrijmetselarij vanwege deze geslachtsongelijkheid, die in strijd is met de hedendaagse waarden van gendergelijkheid en inclusiviteit.
Een interessant weetje is dat er in de 18e eeuw wel een aantal vrouwelijke vrijmetselaarsloges bestonden, zoals de "Loge des Philadelphes" in Parijs. Deze loges werden echter niet erkend door de mannelijke loges en vielen uiteindelijk uit de gratie. Pas in de moderne tijd zijn er enkele gemengde of vrouwelijke loges opgericht, maar ze blijven relatief zeldzaam in vergelijking met de mannelijke loges. Daar willen wij verandering aan brengen!
Oprichting van vrouwenloge in Deventer
Op dit moment wordt er achter de schermen gewerkt aan de oprichting van een vrouwenloge in Deventer. Op zowel onze open avonden, als tijdens de Open Monumentendagen en diverse lezingen is er namelijk steeds meer interesse onder vrouwelijk publiek. De loges Le Prejuge Vaincu en Pentagram ondersteunen dit voornemen en zoeken naar vrouwen die hier vorm aan willen geven. Neem contact op met onze secretaris om meer informatie te ontvangen.